Menu Zamknij

Kotary spawalnicze

W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych, zwłaszcza w produkcji ciężkiej, stosuje się urządzenia spawalnicze. Są to działania niezbędne w procesie produkcji, ale wymagają one zastosowania dodatkowych zabezpieczeń, dla maksymalnego zapewnienia komfortu pracy. W ofercie naszej firmy znajdują się kotary / plandeki spawalnicze. Produkcja tego typu tkanin odbywa się przy użyciu komponentów trudnopalnych, dzięki czemu iskry spadające na plandekę nie powodują zaprószenia pożaru. Przez cały okres naszej działalności wiele firm oraz właścicieli warsztatów różnego rodzaju skorzystało z tego typu rozwiązań. Wszyscy jednogłośnie orzekli, iż jest to w pełni bezpieczne i w 100% spełniające swoją rolę rozwiązanie.

Charakterystyka kotar spawalniczych

Kotary spawalnicze wykonane są z materiału plandekowego PCV 650 g / m2. Materiał, z którego wykonuje się kotary posiada atesty trudnopalności B2. Można stosować je w temperaturze od ok. -40 st.C do ok. +70 st. C. Jeżeli temperatura, w jakiej stosowane są plandeki jest jeszcze wyższa plandeka może tracić swoje właściwości trudnopalności – warto o tym pamiętać. Ponadto należy zwrócić uwagę, że materiał ten odporny jest na pojedyncze iskry. Do wyboru naszych klientów pozostają następujące kolory – biały, siwy, zielony, khaki. Dodatkowym atutem plandek spawalniczych jest możliwość stosowania ich na zewnątrz. Są one odporne na działanie warunków atmosferycznych, w tym ozon oraz promieniowanie UV.

Jak można zamontować plandeki trudnopalne

Proponujemy dwa rodzaje montażu kurtyn spawalniczych. Jednym z rozwiązań jest zakucie w plandece oczek typu Steel Strong. Oczka wykonane są ze stali ocynkowanej, co sprawia, że nie ulegają szybkiej degradacji w tym nie rdzewieją. Dzięki oczkom kotarę można „przetkać” przez linkę , rurkę lub pręt. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie kotary na szynie i rolkach przesuwnych. Rolki, wykonane są z mocnego tworzywa sztucznego, nie rdzewieją oraz nie powodują dużego hałasu.

Jak złożyć zamówienie na kotary trudnopalne

Nasza firma sprzedaje poprzez strony internetowe. Aby poznać szczegóły oferty oraz wycenę do swojego zapytania, prosimy o kontakt z naszymi pracownikami. W odpowiedzi zwrotnej dostaną Państwo cenę + koszt dostawy, czas realizacji, a także odpowiedź na inne, postawione pytania. Zakupy w internecie w dzisiejszych czasach to już norma. Bardzo wiele firm oraz osób prywatnych korzysta z tego rozwiązania. Daje to możliwość dotarcia w stosunkowo krótkim czasie do wielu ofert oraz możliwość spokojnego zapoznania się z nimi czy ewentualnego powrotu w każdej chwili i sprawdzenia interesujących nas szczegółów.

Produkcja na wymiar

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, praktykujemy produkcję wg wymiarów klientów. Dzięki temu każdy z nich otrzymuje kotary dokładnie na taki wymiar, jaki jest mu potrzebny. Napisz do nas – podaj wymiary oraz jak najwięcej szczegółów – odeślemy wycenę.

Ciekawostka

Jak to się dzieje, że ta właśnie plandeka jest trudnopalna, skoro inne plandeki z tego samego materiału nie posiadają tych właściwości? Otóż, aby plandeki posiadały te wyjątkowe właściwości już na etapie produkcji tkaniny należy dodać specjalnego komponentu. Jest to proszek, który sprawia, że plandeka jest bardziej odporna na spłonięcie. Trzeba jednak pamiętać, że w nawet w takiej plandece płonące lub gorące odpryski mogą powodować pewne uszkodzenia.